Polecamy sklep internetowy z ciekawymi i praktycznymi produktami do domu - gadżety do domu, kuchni i łazienki.
Sklep oferujący granulki termoplastyczne - Polymorh, Friendly Plastic

Uprawa

Pokrzywa zwyczajna to roślina wieloletnia, która może osiągnąć do 2 metrów wysokości. Jej liście pokryte są od spodu małymi włoskami, które to posiadają właściwości parzące. Pokrzywa porasta ogromne obszary pól, lasów i ogrodów. Przez niektórych uważana jest za chwast jednak tak napradę posiada niezwykłe właściwości lecznicze.

Mało kto wie, że pokrzywę można uprawiać samemu pozyskując w ten sposób źródło ziół do domowej apteczki. Uprawa pokrzywy we własnym ogródki nie powinna sprawić większych problemów. Warto jednak pamiętać, że pokrzywa lubi wilgotne i żyzne gleby , a dobrze rośnie w zacienionych miejscach.

Liście i łodygi pokrzyw zbiera się od wiosny do późnej jesieni, czyli w okresie kwitnienia tego ziela. Wówczas też w roślinie znajduje się najwięcej cennych składników leczniczych. Liście pokrzywy zwyczajnej należy suszyć w ciemnym i przewiewnym pomieszczeniu.

Często resztki pokrzyw stosowane są w ogrodach jako nawóz. W celu wytworzenia naturalnego nawozu należy wrzucić roślinę do zbiornika z wodą na kilka dni. Rośliny fermentują a woda służy do podlewania i opryskiwania innych roślin.

 

Uprawa pokrzywyPodoba Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi: